Klubbrekorder

Klubbrekorder - junior og senior

Klubbrekordar for junior og senior i Bryne Friidrettsklubb pr. 20.10.2016:

Klubbrekordar kvinner junior:

60 m

Rita Rosseland

7,7

Sandnes

26/8

1987

100 m

Rita Rosseland

12,42

Lillehammer

26/6

1988

200 m

Rita Rosseland

25,41

Sverige

2/6

1988

400 m

Sara Dorthea Jensen

55,26

Jr NM Fredrikstad

09/8

2014

800 m

Ingvild Kaldahl Bottenvik

2.19,67

Byrkjelo

26/8

2006

1500 m

Ingvild Kaldahl Bottenvik

5.09,39

Egersund

1/10

2005

3000 m

Helga Espeland

11.12,4

 

 

1985

100 m hekk 84 cm

Rita Rosseland

13,83

Canada (VM)

29/7

1988

200 m hekk

Rita Rosseland

29,3

Sveio

12/6

1988

400 m hekk

Siri Bjorland

67,54

Sandnes

10/8

1991

1500 m hinder

Ingvild Kaldahl Bottenvik

5.30,87

Moss (UM)

2/9

2005

Lengde

Rita Rosseland

6,11

Sverige

28/8

1988

Tresteg:

Liv Rasdal Håland

10,76

Sandnes

27/6

2010

Høgde u. t.

Anny Undheim

1,30

 

 

1971

 

Rita Rosseland

1,30

 

 

1985

Lengde u. t.

Åslaug Undheim

2,69

 

 

1967

Kule 4 kg

Rita Rosseland

12,74

Grimstad

16/6

1991

Diskos 1 kg

Gro Lea Hennestad

36,00

Lyngdal

 

2000

Spyd 600 g ny

Anne Gro Rosseland

51,50

Sjåk

17.jul

1993

Slegge 4 kg

Gro Lea Hennestad

38,44

Kristiansand

 

2000

7-kamp

Rita Rosseland

5512 p

Jugoslav.

26-27/8

1989

4 x 100 m stafett

Monica Penne

49,8

Sandnes

 

1988

 

Rita Rosseland

 

 

 

 

 

Astrid Jonsbråten

 

 

 

 

 

Siri Bjorland

 

 

 

 

4 x 200 m stafett

Gry Marita Braut

1.45,2

Sandnes

 

1988

 

Siri Bjorland

 

 

 

 

 

Monica Penne

 

 

 

 

 

Rita Rosseland

 

 

 

 

1000 m stafett

Anne Gro Rosseland

2.24,13

Sandnes

11.aug

1991

 

Gry Marita Braut

 

 

 

 

 

Monica Penne

 

 

 

 

 

Siri Bjorland

 

 

 

 

Halvmaraton Julie Sel Herikstad 2.07.25 Mandal 18.sept 2016
Maraton Julie Sel Herikstad 5.13.43 Berlin 25.sept 2016

Klubbrekordar kvinner senior:

60 m

Rita Rosseland

7,7

Sandnes

26.aug

1987

100 m

Rita Rosseland

12,42

Lillehammer

26.jun

1988

200 m

Rita Rosseland

25,41

Sverige

02.jun

1988

400 m

Sara Dorthea Jensen

55,26

Jr NM Fredrikstad

09/8

2014

800 m

Ingvild Kaldahl Bottenvik

2.19,67

Byrkjelo

26/8

2006

1500 m

Ingvild Kaldahl Bottenvik

5. 09,39

Egersund

1. okt.

2005

3000 m

Helga Espeland

11.12,4

 

 

1985

5000 m

Anne Berit Mæland

21.32,9

 

 

1990

10000 m

Anne Berit Mæland

45.15,00

 

 

1991

Halvmaraton

Anne Berit Mæland

1.32.15

 

 

1992

Maraton

Elin Rasdal Håland

3.18.20

Berlin

24. sept.

2006

 

Kristin Rasdal Håland

3.18.20

Berlin

24. sept.

2006

100 m hekk 84 cm

Rita Rosseland

13,83

Canada (VM)

29.jul

1988

200 m hekk

Rita Rosseland

29,3

Sveio

12.jun

1988

400 m hekk

Siri Bjorland

67,54

Sandnes

10.aug

1991

1500 m hinder

Ingvild Kaldahl Bottenvik

5.30,87

Moss (UM)

2/9

2005

Høgde

Rita Rosseland

1,73

København

01.jul

1989

Lengde

Rita Rosseland

6,11

Sverige

28.aug

1988

Tresteg:

Liv Rasdal Håland

10,76

Sandnes

27/6

2010

Høgde u. t.

Anny Undheim

1,30

 

 

1971

 

Rita Rosseland

1,30

 

 

1985

Lengde u. t.

Åslaug Undheim

2,69

 

 

1967

Kule 4 kg

Rita Rosseland

12,74

Grimstad

16.jun

1991

Diskos 1 kg

Gro Lea Hennestad

36,00

Lyngdal

 

2000

 

Rita Rosseland

34,82

Bryne

17.aug

1988

Spyd 600 g ny

Anne Gro Rosseland

51,50

Sjåk

17.jul

1993

Slengball 1 kg

Tove Ree

38,78

 

 

1961

Slegge 4 kg

Gro Lea Hennestad

3844

Kristiansand

 

2000

3-kamp

Olga Hellvik

1851 p

 

 

1968

5-kamp

Anny Undheim

3069 p

 

 

1973

7-kamp

Rita Rosseland

5512 p

Jugoslav.

26-

1989

4 x 100 m stafett

Monica Penne

49,8

Sandnes

 

1988

 

Rita Rosseland

 

 

 

 

 

Astrid Jonsbråten

 

 

 

 

 

Siri Bjorland

 

 

 

 

4 x 200 m stafett

Gry Marita Braut

1.45,2

Sandnes

 

1988

 

Siri Bjorland

 

 

 

 

 

Monica Penne

 

 

 

 

 

Rita Rosseland

 

 

 

 

1000 m stafett

Anne Gro Rosseland

2.24,13

Sandnes

11.aug

1991

 

Gry Marita Braut

 

 

 

 

 

Monica Penne

 

 

 

 

 

Siri Bjorland

 

 

 

 

Klubbrekordar menn junior:

100 m

Lars Jøran Storhaug

11,15

Lillehammer

24.jun

2007

200 m

Torbjørn Briseid

22,2

 

 

1959

400 m

Torbjørn Briseid

48,5

 

 

1959

800 m

Odd Magne Øgreid

1.54,5

 

 

1987

1000 m

Ottar Haugen

2.32,8

 

 

1971

1500 m

Thor Magne Løge

3.58,50

Overhalla

29/7

1990

3000 m

Sveinulv Ueland

8.36,6

 

 

1969

5000 m

Sveinulv Ueland

15.16,0

 

 

1969

Halvmaraton

Knut Arne Sel

1.44.48

Sokndal halvmar.

7/9

2013

Maraton

Knut Arne Sel

4.26.31

Hamburg Maraton

28/4

2012

1500 m hinder

Hans Kårhus

4.15,7

 

 

1962

2000 m hinder

Sveinulv Ueland

5.56,0

 

 

1969

3000 m hinder

Sveinulv Ueland

9.31,4

 

 

1969

110 m hekk

Oddmund Mellemstrand

15,5

 

 

1966

400 m hekk

Oddmund Mellemstrand

56,4

 

 

1967

4 x 100 m stafett

 

44,2

 

 

1970

4 x 400 m stafett

 

2.29,9

 

 

1968

4 x 1500 m stafett

 

16.51,6

 

 

1962

1000 m stafett

 

1.59,7

 

 

1959

Høgde

Jan H. Graarud

1,98

 

 

1977

Lengde

Terje Frøystein

6,49

 

 

1968

Tresteg

Jan Inge Buene

13,44

 

 

1966

Stav

Erik Salte

4,03

Stavanger

18.aug

1993

Høgde u. t.

Terje Frøystein

1,50

 

 

1966

Lengde u. t.

Jomar Kjos-Hansen

3,13

 

 

1959

Kule

Jan Løkeland

14,35

 

 

1965

Diskos

Rasmus Aarrestad

35,94

 

 

1958

Spyd 800 g ny

Vebjørn Kaldahl Bottenvik

66,77

Teststev 1, Sandnes

04/08

2014

Sleggje

Andreas Johnsen

38,32

 

 

1963

5-kamp

Jens Gjerde

2869 p

 

 

1962

10-kamp

Erik Salte

6120 p

 

 

1994

Klubbrekordar menn Senior:

100 m

Torbjørn Briseid

10,9

 

 

1960

200 m

Torbjørn Briseid

21,9

 

 

1960

400 m

Torbjørn Briseid

48,3

 

 

1960

800 m

Jens Gjerde

1.54,4

 

 

1968

1000 m

Ottar Haugen

2.32,8

 

 

1971

1500 m

Jens Gjerde

3.55,0

 

 

1967

1 engelsk mil

Svein Georg Sangolt

4.39,9

 

 

1989

3000 m

Sveinulv Ueland

8.36,6

 

 

1969

5000 m

Sveinulv Ueland

14.57,0

 

 

1972

10000 m

Njål Eidhammer

30.54,0

 

 

1969

Halvmaraton

Hallgeir Hansen

1.15.00

Sokndal

 

1993

Maraton

Hallgeir Hansen

2.38.13

Stavanger

16.okt

1993

3000 m hinder

Njål Eidhammer

8.59,8

 

 

1969

110 m hekk

Torbjørn Briseid

16,3

 

 

1969

200 m hekk

Oddmund Mellemstrand

26,8

 

 

1973

400 m hekk

Oddmund Mellemstrand

54,9

 

 

1970

4 x 100 m stafett

 

43,9

 

 

1970

4 x 400 m stafett

 

3.24,4

 

 

1961

4 x 1500 m stafett

 

16.29,0

 

 

1968

1000 m stafett

 

1.58,8

 

 

1969

Høgde

Jan H. Graarud

1,98

 

 

1977

Lengde

Per Eggen

6,70

 

 

1953

Tresteg

Jens Gjerde

13,65

 

 

1964

Stav

Erik Salte

4,03

Stavanger

18.aug

1993

Høgde u. t.

Ola Aarrestad

1,52

 

 

1957

Lengde u. t.

Ola Aarrestad

3,15

 

 

1957

Kule

Jan Løkeland

15,87

 

 

1968

Diskos

Bjarne Undheim

39,59

 

 

1939

Spyd 800 g ny

Vebjørn Kaldahl Bottenvik

66,77

Teststev1, Sandnes

04/08

2014

Sleggje

Birger Karlsen

40,35

 

 

1962

5-kamp

Per Eggen

3166 p

 

 

1953

10-kamp

Erik Salte

6120 p

 

 

1994

Lagserien

(50 øvingar)

36938 p

 

 

1968

             

Bryneløpet

Besøkende

Vi har 100 gjester og ingen medlemmer på besøk.

Minidrett



Glemt brukernavn/passord?

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/3/b/brynefriidrett/www/templates/shape5_vertex/vertex/position_layouts.php on line 252

Hovedsponsorer

Sponsorer med lenker: